Rowico
Rowico CORWIN soffa 3-sits, ljusbeige
Corwin 3-sits soffa i ljusbeiget tyg och med svarta metallben kombinerar enkel elegans med en bekväm sittupplevelse. Den har en rak, klassisk form med lösa ryggkuddar och bekväm sits med serpentinresår. Perfekt för dig som söker både stil och komfort i vardagsrummet.
Frågor? Nå oss genom kontaktformuläret, per tel. +358 (0)6-781 1222 eller WhatsApp
Leverans hem till dörren, också inbärning.
Alla betalningssätt, även delbetalning.
Trygg handel av finländskt företag!
Produktbeskrivning
Soffan Corwin är ett elegant och hållbart val för ditt hem. Den FSC®-certifierade ramen i massivt trä, plywood och spånskiva ger både stabilitet och miljömedvetenhet. Sitsen är utrustad med serpentinresår för jämn och långvarig komfort, medan ryggkuddarna är stoppade med en blandning av skum och polyesterfiberbollar för exceptionell komfort. Soffans svarta, pulverlackerade metallben är 16 cm höga och kan justeras.
Specifikationer
| Material: | Massivt trä, plywood, spånskiva, stål |
|---|---|
| Höjd: | 83cm |
| Bredd: | 238 cm |
| Djup: | 98 cm |
| Sittdjup: | 60 cm |
| Klädsel: | Rita #1 ljusbeige - 100 % polyester, Martindale 100 000 |
| Sitthöjd: | 45cm |
| Armstödshöjd: | 70 cm |
| Ben: | 16 cm, runda svarta i metall, justerbara |
| Färg: | Ljusbeige |