Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler LIBELLE bänk, grå
Libelle bänk ingår i Libelle-serien och har ett enkelt, avskalat formspråk i stål. Den passar fint på uteplatsen som extra sittplats vid bordet, men också för sig själv där du vill ha en möbel som tar liten visuell plats.
Frågor? Nå oss genom kontaktformuläret, per tel. +358 (0)6-781 1222 eller WhatsApp
Leverans hem till dörren, också inbärning.
Alla betalningssätt, även delbetalning.
Trygg handel av finländskt företag!
Produktbeskrivning
Med sin raka form och sina tunna dimensioner får Libelle bänk ett lätt intryck, samtidigt som stålkonstruktionen gör den stadig i användning. Den låga, rygglösa formen gör den lätt att placera och enkel att använda i olika delar av uteplatsen.
Bänken fungerar fint tillsammans med Libelle bord, men också på egen hand mot en vägg, vid en entré eller som en smidig sittplats på terrassen. Det är en möbel som håller möbleringen enkel och luftig, samtidigt som den tillför en tydlig form.
Specifikationer
| Material: | Pulverlackerat stål |
|---|---|
| Ursprung: | Sverige |
| Bredd: | 120 cm |
| Djup: | 40cm |
| Höjd: | 45 cm |
| Vikt: | 13,1 kg |
| Färg: | Grå |
| Designer: | Andreas Engesvik |