Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler AURINKOTUOLI A3, käsittelemätön tiikki/musta
Aurinkotuoli A3 on suunniteltu rauhallisiin hetkiin ulkona, ja se kuuluu Grythyttanin Klassikerserien-mallistoon. Tunnusomainen Grythyttegunget-keinunta antaa tuolille pehmeän ja myötäilevän liikkeen, mikä tekee siihen istahtamisesta erityisen mukavaa.
Kysyttävä? Tavoitat meidät yhteyslomakkeella, puhelimitse: 06-781 1222 tai WhatsApp
Toimitus kotiovelle, jopa sisään asti kannettuna.
Kaikki maksutavat, voit maksaa myös erissä.
Turvallisesti suomalaisesta yrityksestä!
Kuvaus
Kallistettu muoto tekee Aurinkotuoli A3:sta erityisen hyvin lepoon ja pidempiin ulkoiluhetkiin sopivan, halusitpa lukea, nojata hetkeksi taaksepäin tai vain istua mukavasti ulkotilassa. Rakenne antaa tuolille tukevan ja huolellisesti viimeistellyn tuntuman, samalla kun kevyt keinunta tekee istumiskokemuksesta rennomman.
Aurinkotuoli A3 kuuluu Klassikerserien-mallistoon, ja siinä on sama selkeä muotokieli kuin malliston muissakin kalusteissa. Tuoli on pinottava, mikä tekee siitä helpomman säilyttää silloin, kun sitä ei käytetä. Lisämukavuutta varten sen voi täydentää Pall A3 -jakkaralla ja siihen erikseen suunnitellulla pehmustesarjalla.
Tekniset tiedot
| Materiaali: | Jauhemaalattu teräs, Käsittelemätön tiikki |
|---|---|
| Alkuperä: | Ruotsi |
| Leveys: | 67cm |
| Syvyys: | 76cm |
| Korkeus: | 108cm |
| Istuinkorkeus: | 41cm |
| Paino: | 16,5 kg |
| Sertifiointi: | FSC® |
| Väri: | Musta, Tiikki |
| Suunnittelija: | Maria Håård ja Jan-Olof Ågren |