Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler LIBELLE penkki, vihreä
Libelle-penkki kuuluu Libelle-sarjaan, ja siinä on yksinkertainen, pelkistetty teräksinen muotokieli. Se sopii kauniisti ulkotilaan lisäistuimeksi pöydän ääreen, mutta toimii hyvin myös sellaisenaan paikoissa, joissa haluat kalusteen vievän visuaalisesti vähän tilaa.
Kysyttävä? Tavoitat meidät yhteyslomakkeella, puhelimitse: 06-781 1222 tai WhatsApp
Toimitus kotiovelle, jopa sisään asti kannettuna.
Kaikki maksutavat, voit maksaa myös erissä.
Turvallisesti suomalaisesta yrityksestä!
Kuvaus
Suoran muotonsa ja ohuiden mittojensa ansiosta Libelle-penkki antaa kevyen vaikutelman, samalla kun teräsrakenne tekee siitä käytössä tukevan. Matala, selkänojaton muoto tekee penkistä helposti sijoitettavan ja käytännöllisen eri puolilla ulkotilaa.
Penkki toimii kauniisti yhdessä Libelle-pöydän kanssa, mutta myös sellaisenaan seinän vieressä, sisäänkäynnin yhteydessä tai kätevänä istuinpaikkana terassilla. Se on kaluste, joka pitää kokonaisuuden yksinkertaisena ja ilmavana, samalla kun se tuo tilaan selkeää muotoa.
Tekniset tiedot
| Materiaali: | Jauhemaalattu teräs |
|---|---|
| Alkuperä: | Ruotsi |
| Leveys: | 120 cm |
| Syvyys: | 40cm |
| Korkeus: | 45 cm |
| Paino: | 13,1 kg |
| Väri: | Vihreä |
| Suunnittelija: | Andreas Engesvik |