Tuotteet Valaisimet Lattiavalaismet Louis Poulsen PANTHELLA 400 lattiavalaisin, valkoinen

Louis Poulsen

Louis Poulsen PANTHELLA 400 lattiavalaisin, valkoinen

Tuotekoodi: 5744174022

Panthella 400 -lattiavalaisin on pienempi versio Verner Pantonin vuonna 1971 suunnittelemasta ikonisesta Panthella-valaisimesta, ja sen alkuperäiset, tunnusomaiset mittasuhteet on säilytetty. Opaalinvalkoinen varjostin antaa pehmeää, hajautettua ja häikäisemätöntä valoa. Siro kokonsa ansiosta valaisin on helppo sijoittaa esimerkiksi pienempiin huoneisiin ja vinon katon alle.

Lue lisää
Varastossa, toimitus 1 viikon sisällä
740,00 €

Kysyttävä? Tavoitat meidät yhteyslomakkeella, puhelimitse: 06-781 1222 tai WhatsApp

Toimitus kotiovelle, jopa sisään asti kannettuna.

Kaikki maksutavat, voit maksaa myös erissä.

Turvallisesti suomalaisesta yrityksestä!

Kuvaus

Panthella 400 -lattiavalaisin lanseerattiin vuonna 2026 mittasuhteiltaan pienennettynä versiona alkuperäisestä Panthella 500 -lattiavalaisimesta. Muoto ja mittasuhteet on säilytetty, mutta koko on noin 20% pienempi. Tämä tuo lisää sijoitusmahdollisuuksia esimerkiksi pieniin olohuoneisiin, makuuhuoneisiin, eteisiin sekä huoneisiin, joissa on matala tai vino katto.

Verner Pantonin alkuperäisen suunnitelman mukaisesti varjostin ja trumpetinmuotoinen jalka heijastavat valoa yhdessä. Opaalinvalkoinen varjostin levittää huoneeseen pehmeää valoa ja suuntaa sitä samalla alaspäin miellyttävästi ja häikäisemättömästi.

Tekniset tiedot

Materiaali: Opaaliakryyli, polykarbonaatti ja maalattu alumiini
Halkaisija: 40 cm
Korkeus: 103,5 cm
Valonlähde: Ei sisälly, E27
Johto: 250 cm, valkoinen muovijohto jalkakytkimellä
Alkuperä: Tanska
Paino: 3,8 kg
Sertifiointi: Luokka II, IP20
Väri: Opaalinvalkoinen
Suunnittelija: Verner Panton