Secto Design
Secto Design ATTO 5000 riippuvalaisin, koivu
Atto 5000 on kompakti muotoonpuristetusta koivusta valmistettu riippuvalaisin, joka tehdään käsityönä Suomessa. Tiheä lamellirakenne yhdistyy integroituun LED-valonlähteeseen ja diffuusoriin, jotka tuottavat tasaisen, alaspäin suuntautuvan valon.
Kysyttävä? Tavoitat meidät yhteyslomakkeella, puhelimitse: 06-781 1222 tai WhatsApp
Toimitus kotiovelle, jopa sisään asti kannettuna.
Kaikki maksutavat, voit maksaa myös erissä.
Turvallisesti suomalaisesta yrityksestä!
Kuvaus
Atto 5000:lle ovat ominaisia pehmeästi pyöristetty muoto ja tiheään sijoitetut koivulamellit. Kompaktin kokonsa ansiosta valaisin on helppo sijoittaa esimerkiksi ruokapöydän, keittiösaarekkeen tai sivupöydän ylle joko yksittäin tai useamman valaisimen ryhmänä.
Valaisin valmistetaan käsityönä Suomessa PEFC-sertifioidusta koivusta. Integroitu LED-valaistus on himmennettävä, joten valon voimakkuutta voidaan säätää tarpeen ja vuorokaudenajan mukaan.
Atto on saatavana meiltä 180, 300 tai 500 cm:n johtopituudella, mikä helpottaa valaisimen sovittamista erilaisiin kattokorkeuksiin.
Tekniset tiedot
| Materiaali: | Muotopuristettu koivuviilu, jauhemaalattu alumiini, akryylidiffuusori |
|---|---|
| Halkaisija: | 34 cm |
| Korkeus: | 21 cm |
| Valonlähde: | Sisäänrakennettu LED by aLED, 12 W |
| Värilämpötila: | 3000K |
| Valovirta: | 1400 lumen |
| Ominaisuudet: | Himmennettävä |
| Johto: | Tekstiilijohto |
| Alkuperä: | Suomi |
| Paino: | 2,1 kg |
| Sertifiointi: | IP20, IEC Protection Class II, CE |
| Väri: | Koivu |
| Suunnittelija: | Seppo Koho |