Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler BÄNK 8, vit/varmförzinkad
Bänk 8 är en tidlös klassiker designad av Artur Lindqvist år 1954. Den är både lätt och flexibel, vilket gör den enkel att flytta och anpassa efter behov. Placera den ensam för en stilren sittplats eller ställ flera bänkar bredvid varandra vid större sammankomster.
Frågor? Nå oss genom kontaktformuläret, per tel. +358 (0)6-781 1222 eller WhatsApp
Leverans hem till dörren, också inbärning.
Alla betalningssätt, även delbetalning.
Trygg handel av finländskt företag!
Produktbeskrivning
Bänken har ett fällbart stativ i varmförzinkat stål, vilket gör den slitstark och motståndskraftig mot väder och vind.
För extra komfort finns dynor i olika färger som tillval.
Specifikationer
| Material: | Varmförzinkad stål, Lackad ek |
|---|---|
| Ursprung: | Sverige |
| Bredd: | 40 cm |
| Höjd: | 42 cm |
| Längd: | 110cm |
| Vikt: | 12 kg |
| Certifiering: | FSC® |
| Färg: | Stål, Vit |
| Designer: | Artur Lindqvist |