Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler BÄNK 8, oljad ek/svart
Bänk 8 är en tidlös klassiker designad av Artur Lindqvist år 1954. Den är både lätt och flexibel, vilket gör den enkel att flytta och anpassa efter behov. Placera den ensam för en stilren sittplats eller ställ flera bänkar bredvid varandra vid större sammankomster.
Frågor? Nå oss genom kontaktformuläret, per tel. +358 (0)6-781 1222 eller WhatsApp
Leverans hem till dörren, också inbärning.
Alla betalningssätt, även delbetalning.
Trygg handel av finländskt företag!
Produktbeskrivning
Bänken har ett fällbart stativ i pulverlackerat stål som säkerställer lång hållbarhet.
För extra komfort finns dynor i olika färger som tillval.
Specifikationer
| Material: | Oljad ek, Pulverlackerat stål |
|---|---|
| Ursprung: | Sverige |
| Bredd: | 40 cm |
| Höjd: | 42 cm |
| Längd: | 110cm |
| Vikt: | 12 kg |
| Certifiering: | FSC® |
| Färg: | Svart, Oljad ek |
| Designer: | Artur Lindqvist |