Grythyttan Stålmöbler
Grythyttan Stålmöbler PENKKI 8, öljytty tammi/musta
Penkki 8 on ajaton klassikko, jonka Artur Lindqvist suunnitteli vuonna 1954. Se on kevyt ja monikäyttöinen, mikä tekee siitä helpon siirtää ja mukauttaa eri tarpeisiin. Aseta se yksittäin luomaan tyylikäs istumapaikka tai yhdistä useita penkkejä suurempia kokoontumisia varten.
Kysyttävä? Tavoitat meidät yhteyslomakkeella, puhelimitse: 06-781 1222 tai WhatsApp
Toimitus kotiovelle, jopa sisään asti kannettuna.
Kaikki maksutavat, voit maksaa myös erissä.
Turvallisesti suomalaisesta yrityksestä!
Kuvaus
Penkissä on kokoontaitettava jauhemaalatusta teräksestä valmistettu runko, joka takaa pitkän käyttöiän.
Lisämukavuutta varten saatavilla on eri värisiä istuintyynyjä lisävarusteena.
Tekniset tiedot
| Materiaali: | Jauhemaalattu teräs, Öljytty tammi |
|---|---|
| Alkuperä: | Ruotsi |
| Leveys: | 40 cm |
| Korkeus: | 42 cm |
| Pituus: | 110cm |
| Paino: | 12 kg |
| Sertifiointi: | FSC® |
| Väri: | Musta, Öljytty tammi |
| Suunnittelija: | Artur Lindqvist |